Ürünlerimiz

MATRIGEN®

İnce ve Sıkı bir vücut için Matrigen® PPC Krem

Selülit nedir, nasıl oluşur?

Fransa'da kozmetik uzmanlarınca, ilk olarak 1950'li yıllarda ortaya atılan "selülit" sözcüğü, bir deri hastalığı olarak adlandırılıyor. Sağlıksız yaşam koşulları, dengesiz beslenme, fazla alkol tüketimi, sigara tiryakiliği ve bedensel hareketsizlik uzun vadede selülit oluşumuna neden oluyor. Hamilelik ve menopoz gibi dönemlerde, hormonal seviyelerde meydana gelen iniş çıkışlar da selülite yol açan diğer faktörler arasında yer alıyor.

Selülit derinin alt tabakasında, yağ dokusunun hemen çevresinde meydana gelir. Yağ hücrelerinin fazla yağı depolamasının ve östrojen hormonunun etkisiyle hücreler genişler. Vücut normalden daha fazla su tutmaya başlar ve kan dolaşımı zayıflar. Vücuttaki dokulara eskisinden daha az oksijen ulaşmayla başlar. Bunun sonucu dokular elastikiyetini kaybeder ve selülit oluşumu ile birlikte cilt yüzeyi sağlıklı görünümünü kaybeder ve pürüzlü bir görünüm alır.

Selülit olduğunu nasıl anlarım?

Eğer selülitleriniz varsa, selülit olduğunu düşündüğünüz vücut bölgenizi parmaklarınız arasında sıkıştırdığınız zaman görebilirsiniz. Sıkıştırma işlemini yaptığınızda doku, eğer altında tanecikler varmış gibi girintili çıkıntılı, portakal kabuğu görüntüsü veriyorsa selülitleriniz var demektir.

'Bölgesel Yağlanma' nedir, nerelerde görülür?

Bölgesel yağlanma vücudumuzdaki bazı bölgelerin daha fazla yağlanması ve buna bağlı olarak gelişen şekil bozuklukları olarak tanımlanır. Bölgesel yağlanma sıklıkla göbek, basen, bel, bacaklar, kollar ve gıdı bölgelerinde görülür

Matrigen® PPC Krem'in daha iyi etki etmesi için neler yapabilirim?

Kremin uygulandığı bölgenin plastik bir bandaj ile 1-2 saat süreyle sarılması daha iyi etki etmesini sağlar. 1-2 saat sonra plastik bandajı çözünüz ve dinleniniz. Günlük 2-3 lt su içiniz.

Erkekler de kullanabilir mi?

Matrigen® PPC Krem'i erkekler de kullanabilir. Göğüs büyümesinde (Jinekomasti) ve göbek bölgesindeki yağlanmalarda erkekler tarafından güvenle kullanılabilir.

Ne kadar süreyle kullanmam gerekir?

Matrigen® PPC Krem'in etkileri ilk kullanımdan 3-4 hafta sonra görülmeye başlanır.. Kullanım sürenizi incelmek istediğiniz bedene göre, kullanım talimatlarına uyarak, siz belirleyebilirsiniz.

Başka ilaçlarla birlikte kullanabilir miyim?

Matrigen® PPC Krem'in başka ilaçlar ile birlikte kullanılmasında bilinen bir sakınca yoktur.